1. Пользоваться форумом на планшетах и телефонах стало удобнее благодаря Tapatalk

Flamingo v1.1 SR2 For Rhino 3.0 SR2 лежит ЗДЕСЬ

Тема в разделе "Rhino", создана пользователем -, 28 апр 2004.

1. Guest

http://www.webfile.ru/1210

2. Guest

Это же опять тот же SR2 апдейт, у меня их уже штуки 3-4 накопилось.
    Релиз то где на который можно апдейт прикрутить?

3. Guest

Это не апдэйт, а Evaluation

4. Guest

Evalution версию ( fl11eval_en_20030606.exe) я взял с оффсайта (она весит не 4.5 а 7.5 мб). Она ставится без проблем, но ведет себя как обычная evolution - портит картинки полосочками. А твой файл пишет дословно следующее: "No updatable Flamingo found. Flamingo 1.1 SR2 can't find an installed Flamingo 1.1 that can be updated by this Flamingo SR2 Patch intaller. Please install a Release Flamingo 1.1 from a Flamingo or Rhinoceros CD, and then retry this installer." и машет ручкой на прощанье. У меня стоит Rhino 3.0 SR3 XobotEdition, которая сама по себе работает без проблем. Но релиза Фламинги то в ней нет. Нужен либо исходный релиз Фламинги, либо кряк на ее evolution версию. Выручайте...

5. Guest

кряк на Evaluation Rhino лежит сдесь - http://www.webfile.ru/1204

6. Guest

Нужен кряк на evolution Flamingo, а не Rhino

7. Guest

попробую поискать

8. Guest

немагу зайти наэту с сылку.error пишет,почему??????????????

9. Guest

у меня все открывается, только что заходил (дата 4 мая 2004г время 10:05 Москва) !!!Файл будет доступен до 20:02 05.05.2004.!!! торопитесь, для неуспевших продлю!!!

10. Guest

Do anybody here speak English? If I get it right, you're looking for RHINO3D and Flamingo 1.1 renderer.? Maybe I can help you. I can give you the download link if you can give me a copy of "STUDIO QUALITY RENDERING" from Flamingo.

Actually, I have the the .pdf copy, but it is password protected.

11. Guest

???STUDIO QUALITY RENDERING??? - it's a programm?

12. Guest

Это не программа, а CD с уроками по рендеренгу во Фламинге. (http://www.flamingo3d.com/at.htm) Продается за очень дополнительные деньги. Только я не пойму, что значит PDF запаролен. Насколько я знаю, PDF закрывается паролем на редактирование - читать то его можно.

It's not a program, it's Flamingo rendering tutorial CD, but whats mean password protected PDF? As I know, PDF protect is a edit protection, but reading is avaliable.

Кстати, mentaLight, я ответа от тебя по поводу релиза Фламинги не дождался. А твой файл пишет дословно следующее: "No updatable Flamingo found. Flamingo 1.1 SR2 can't find an installed Flamingo 1.1 that can be updated by this Flamingo SR2 Patch intaller. Please install a Release Flamingo 1.1 from a Flamingo or Rhinoceros CD, and then retry this installer."

13. Guest

Yes, it's a training CD for Flamingo, and it is password protected, it requires a password before displaying the content for viewing. I hope I can find one that is not password protected or find the password for the PDF file.

By the way, do you guy's need RHINO 3D 3.0 and Flamingo 1.1?

14. Guest

Yes, I needed (very needed) working release of Flamingo (not Rhino).But, sorry, I can't help you with PDfFcracking.

15. Guest

email me at spri2xtr@yahoo.com and I'll give you the link. ;-)

16. Guest

email me at spri2xtr@yahoo.com and I'll give you the link. ;-)

17. Guest

Ho4u crack dlia Rn30eval_en_200312...

Поделиться этой страницей